Kobieta korzysta z odpowiedniego tuszu do rzęs

Jak wybrać tusz do rzęs?

Tusz do rzęs to podstawowy kosmetyk używany przez niemal każdą kobietę. Warto jednak mieć świadomość, że tusz tuszowi nierówny, a co za tym idzie istotny jest jego odpowiedni wybór. Jakie są rodzaje tuszy do rzęs? Jak wybrać właściwy kosmetyk? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Rodzaje tuszy do rzęs

Chcąc wybrać odpowiedni tusz do rzęs warto mieć świadomość tego, że w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów maskar. Podstawowy podział pozwala wyróżnić trzy typy, a mianowicie tusze pogrubiające, wydłużające lub podkręcające rzęsy. Istnieją jednak kosmetyki, które łączą w sobie dwie lub nawet trzy z wymienionych funkcji. Są to tusze do rzęsy 2 w 1 lub 3 w 1, a ich stosowanie pozwala przykładowo nie tylko wydłużyć rzęsy, ale również je pogrubić. Dużą popularnością cieszą się także tusze pozwalające uzyskać efekt sztucznych rzęs, a na rynku dostępne są także tusze dla alergików, które nie zawierają w swoim składzie składników uczulających. Jak jeszcze można klasyfikować tusze do rzęs? Otóż, wyróżnić można tusze zmywalne wodą oraz wodoodporne. Te drugie są znacznie trwalsze, jednak należy zmywać je profesjonalnymi środkami do demakijażu.

Jak wybrać tusz do rzęs?

Stojąc przed wyborem tuszu do rzęs należy wziąć pod uwagę przede wszystkim własne preferencje oraz rodzaj posiadanych rzęs. Kobiety, które posiadają cienkie rzęsy powinny bowiem używać tuszy pogrubiających, dzięki czemu rzęsy staną się znacznie bardziej widoczne. W przypadku prostych rzęs sprawdzi się natomiast tusz podkręcający, który pozwoli nadać im oczekiwany kształt. Dobrym rozwiązaniem może być wybór tuszy posiadający 2 lub 3 właściwości, dzięki czemu rzęsy będą nie tylko wymodelowane, ale również wzmocnione i pogrubione. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze tuszu do rzęs? Istotna jest oczywiście jakość kosmetyku, ponieważ przekłada się na jego trwałość. Ważny jest oczywiście także skład, ponieważ tusz nie tylko nie powinien uczulać, ale również odżywiać rzęsy. Poza tym uwagę należy zwrócić na rodzaj szczoteczki, którą aplikowany jest tusz. To właśnie od jej kształtu będzie zależał nie tylko uzyskany efekt, ale również łatwość wykonania makijażu oczu.

Jakie cechy powinien posiadać dobry tusz do rzęs?

Wśród tuszy do rzęs tak samo jak w przypadku innych kosmetyków można trafić na lepsze i gorsze produkty. Czym zatem powinien charakteryzować się dobry tusz do rzęs? Najważniejsze cechy jakie powinien posiadać kosmetyk to:

  • trwałość, dzięki czemu tusz bez problemu utrzyma się na rzęsach przez wiele godzin;
  • odpowiednia konsystencja, która zdecydowanie ułatwi aplikację tuszu;
  • łatwość nakładania, dzięki czemu makijaż zostanie wykonany szybki i dokładnie;
  • działanie pielęgnujące, ponieważ tusz stosuje się nie tylko w celu wyeksponowania rzęs, ale również ich odżywienia.

Podsumowując należy stwierdzić, że chcąc wybrać odpowiedni tusz do rzęs należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami. Pozwoli to dobrać kosmetyk, którego stosowanie przyniesie oczekiwane efekty.

Author: adminex

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.